Manufacturer No:B32716H8146K000
Manufacturer:TDK
Type:Film Capacitors
Description:Film Capacitors 800VDC 14uF 10% LS 37.5mm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Film Capacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | B32714H |
| Termination Style: | Radial |
| Product: | General Film Capacitors |
| Dielectric: | Polypropylene (PP) |
| Capacitance: | 14 uF |
| Voltage Rating DC: | 640 VDC |
| Tolerance: | 10 % |
| Number of Pins: | 4 Pin |
| Lead Spacing: | 37.5 mm |
| Lead Style: | Straight |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Package / Case: | 42 mm x 18 mm |
| Length: | 42 mm |
| Width: | 18 mm |
| Height: | 32.5 mm |
| ESR: | 6.4 mOhms |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Lead Diameter: | 1.2 mm |
| Life: | 95000 Hours |
| Product Type: | Film Capacitors |
| other: | 180 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Type: | Metallized polypropylene Film Capacitor |
| Part # Aliases: | B32716H8146K |
HOT
B32714H2505K000
Brand:EPCOS / TDK

EZP-Q60126MTD
Brand:Panasonic

B25680B0557K901
Brand:EPCOS / TDK

EZP-V1A705MTB
Brand:Panasonic

B32716H6506K000
Brand:EPCOS / TDK

CKC21C104KWGACAUTO
Brand:KEMET

2R5SVPE820M
Brand:Panasonic

B32716H8146K000
Brand:EPCOS / TDK

GRM0115C1E151JE01L
Brand:Murata Electronics

72SXE82M+T
Brand:Panasonic
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






