Manufacturer No:11826-AGA
Manufacturer:Amphenol
Type:Board to Board & Mezzanine Connectors
Description:Board to Board & Mezzanine Connectors Lynx Mezzanine Connectors Plug 4mm HT 280 pin.
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plugs |
| Number of Positions: | 280 Position |
| Pitch: | 0.6 mm |
| Stack Height: | 4 mm |
| Current Rating: | 500 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Contact Plating: | Gold |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Brand: | Amphenol / InterCon Systems |
| Product Type: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| Subcategory: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| Part # Aliases: | IC11826AGA |
HOT
10162582-1134109LF
Brand:Amphenol FCI

2842142-7
Brand:TE Connectivity

LSS-110-01-F-DV-A-TR
Brand:Samtec

5179031-2
Brand:TE Connectivity

ADM6-60-03.5-L-4-2-A-TR
Brand:Samtec
10160855-12GLF
Brand:Amphenol FCI

218877-0064
Brand:Molex

ST4-50-1.00-L-D-P-TR
Brand:Samtec

11826-AGA
Brand:Amphenol / InterCon Systems

10160920-1240100LF
Brand:Amphenol FCI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






