Manufacturer No:218877-0064
Manufacturer:Molex
Type:Board to Board & Mezzanine Connectors
Description:Board to Board & Mezzanine Connectors 5G mmWave RF Flex-to-Board Plug 0.35mm Pitch 0.70mm Mated Height Series 5G25 2 Reels/Carton
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Receptacles |
| Number of Positions: | 6 Position |
| Pitch: | 0.35 mm |
| Number of Rows: | 2 Row |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Angle: | Vertical |
| Current Rating: | 300 mA 1 A |
| Voltage Rating: | 50 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Contact Plating: | Gold |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Series: | 218877 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Molex |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product Type: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| other: | 22000 |
| Subcategory: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| Tradename: | 5G mmWave |
| Part # Aliases: | 2188770064 02188770064 218877-0064-TR1000 |
HOT
QSH-030-01-F-D-A-K-TR
Brand:Samtec

10162582-1134121LF
Brand:Amphenol FCI

1043683
Brand:Phoenix Contact

5177986-8
Brand:TE Connectivity

SEAF8-40-05.0-S-06-3
Brand:Samtec

103P012BB100
Brand:Amphenol Aorora

SEAF8-40-05.0S08-3
Brand:Samtec

11826-AGA
Brand:Amphenol / InterCon Systems

171446-1109
Brand:Molex

BM56G-10DS-0.35V(53)
Brand:Hirose Connector
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






