Manufacturer No:10164227-0404A1RLF
Manufacturer:Amphenol
Type:Board to Board & Mezzanine Connectors
Description:Board to Board & Mezzanine Connectors BREGSTAK .04MM 40P REC 4MM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Receptacles |
| Number of Positions: | 40 Position |
| Pitch: | 0.4 mm |
| Number of Rows: | 2 Row |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Angle: | Vertical |
| Stack Height: | 4 mm |
| Current Rating: | 300 mA |
| Voltage Rating: | 30 V |
| Maximum Data Rate: | 16 Gbps |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Contact Plating: | Gold |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Packaging: | Reel |
| Application: | PC Tablet Smart Devices |
| Brand: | Amphenol FCI |
| Data Rate: | 16 Gb/s |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Insulation Resistance: | 50 MOhms |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product Type: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
HOT10159578-C231000LF
Brand:Amphenol FCI

10160920-1241100LF
Brand:Amphenol FCI

218877-0064
Brand:Molex

10147523-144-1HLF
Brand:Amphenol FCI

ADM6-40-01.5-L-4-2-A-TR
Brand:Samtec

B3291B7L1112A0E100
Brand:Amphenol Aorora

10164227-0801A1RLF
Brand:Amphenol FCI

ST4-30-1.00-L-D-P-TR
Brand:Samtec

15210502601000
Brand:HARTING

BM57B0.6-10DP/2-0.3V(51)
Brand:Hirose Connector
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






