Manufacturer No:10164228-0501A1RLF
Manufacturer:Amphenol
Type:Board to Board & Mezzanine Connectors
Description:Board to Board & Mezzanine Connectors BREGSTAK .04MM 50P HDR 1.5MM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| Product: | Headers |
| Number of Positions: | 50 Position |
| Pitch: | 0.4 mm |
| Number of Rows: | 1 Row |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Angle: | Vertical |
| Stack Height: | 1.5 mm 4 mm |
| Current Rating: | 300 mA |
| Voltage Rating: | 30 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Contact Plating: | Gold |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Amphenol FCI |
| Data Rate: | 16 Gb/s |
| Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Insulation Resistance: | 50 MOhms |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product Type: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
HOT
84513-101LF
Brand:Amphenol FCI

10162583-411111LF
Brand:Amphenol FCI

218876-0064
Brand:Molex
10160855-12GLF
Brand:Amphenol FCI

10147523-144-1HLF
Brand:Amphenol FCI

SEAM8-40-S05.0-S-10-3
Brand:Samtec

10162581-3134121LF
Brand:Amphenol FCI

203389-0363
Brand:Molex

QMS-052-06.75-L-D-A
Brand:Samtec

5177986-8
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






