Manufacturer No:CMC-3015-44L100
Manufacturer:CUI Devices
Type:Microphones
Description:Microphones 2Vdc microphone 3mm wire leads
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Microphones |
| RoHS: | Details |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Impedance: | 2.2 kOhms |
| Current Rating: | 500 uA |
| Sensitivity: | - 44 dB |
| Termination Style: | Wire Lead |
| IP Rating: | - |
| Diameter: | 3 mm |
| Depth: | 1.5 mm |
| Operating Supply Voltage: | 2 V |
| Brand: | CUI Devices |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Microphones |
| Series: | CMC-3015 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Unit Weight: | 0.005291 oz |
HOT
IM69D130V01XTSA1
Brand:Infineon Technologies

CMC-9745-130T
Brand:CUI Devices

MP23DB02MMTR
Brand:STMicroelectronics

FG-23629-D65
Brand:Knowles

ICS-40730
Brand:TDK InvenSense

CMC-3015-44L100
Brand:CUI Devices

CMC-6010-42L100
Brand:CUI Devices

IMP23ABSUTR
Brand:STMicroelectronics

FB-EI-30026-000
Brand:Knowles

ICS-40310
Brand:TDK InvenSense
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






