Manufacturer No:EA-21842-C36
Manufacturer:Knowles
Type:Microphones
Description:Microphones 5.56 X 3.98 X 2.21MM -59 SENS 12S PORT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Knowles |
| Product Category: | Microphones |
| RoHS: | Details |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Impedance: | 3.5 kOhms |
| Current Rating: | 50 uA |
| Sensitivity: | - 59 dBA |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| IP Rating: | - |
| Length: | 5.56 mm |
| Width: | 3.99 mm |
| Depth: | 2.26 mm |
| Operating Supply Voltage: | 10 V |
| Brand: | Knowles |
| Frequency: | 4.8 kHz |
| Length - in: | 0.219 in |
| Length - mm: | 5.56 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Microphones |
| Series: | EA |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Width - in: | 0.157 in |
| Width - mm: | 3.99 mm |
| Unit Weight: | 0.064196 oz |
HOT
CMC-2742WBL-25L
Brand:CUI Devices

CMM-2718AB-38316-TR
Brand:CUI Devices

CMI-5247TF-K
Brand:CUI Devices

CMM-3729AT-42308-TR
Brand:CUI Devices

WP-23502-000
Brand:Knowles

EK-23024-C36
Brand:Knowles

ICS-43434
Brand:TDK InvenSense

CMC-4015-25L100
Brand:CUI Devices

CMC-4015-40P
Brand:CUI Devices

CMC-5044TF-A
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






