Manufacturer No:IM69D130V01XTSA1
Manufacturer:Infineon
Type:MEMS Microphones
Description:MEMS Microphones MICROPHONES_DIFFERENTIAT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | MEMS Microphones |
| RoHS: | Details |
| Sensitivity: | - 36 dB |
| Tolerance: | 1 dB |
| SNR - Signal to Noise Ratio: | 69 dBA |
| Frequency Range: | 2.9 MHz to 3.3 MHz |
| Operating Supply Current: | 980 uA |
| Operating Supply Voltage: | 1.62 V to 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Output Type: | Digital |
| Port Type: | Bottom |
| Length: | 4 mm |
| Width: | 3 mm |
| Depth: | 1.2 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Dimensions: | 4 mm x 3 mm x 1.2 mm |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LGA-5 |
| Product Type: | MEMS Microphones |
| Shape: | Rectangular |
| Sound Pressure Level: | 128 dB |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Microphones |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.62 V |
| Technology: | MEMS |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Tradename: | XENSIV |
| Type: | Digital MEMS Microphone |
| Part # Aliases: | IM69D130V01 SP001676962 |
| Unit Weight: | 0.001189 oz |
HOT
KAS-700-0147
Brand:Knowles
FG-23329-P142
Brand:Knowles

SPW0690LM4H-1
Brand:Knowles

FB-BW-30335-000
Brand:Knowles

CMA-6542TF-K
Brand:CUI Devices

CMM-4030DT-26354-TR
Brand:CUI Devices

FG-23329-D65
Brand:Knowles

ICS-52000
Brand:TDK InvenSense

CMM-2718AB-383161-TR
Brand:CUI Devices

CMR-2747PB-A
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






