Manufacturer No:EM-24346-C36
Manufacturer:Knowles
Type:Microphones
Description:Microphones Omni-Directional Microphone
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Knowles |
| Product Category: | Microphones |
| RoHS: | Details |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Impedance: | 4.4 kOhms |
| Current Rating: | 50 uA |
| Sensitivity: | - 52 dBA |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| IP Rating: | - |
| Length: | 3.57 mm |
| Width: | 3.57 mm |
| Depth: | 2.21 mm |
| Operating Supply Voltage: | 1.3 V |
| Brand: | Knowles |
| Frequency: | 5.5 kHz |
| Length - in: | 0.141 in |
| Length - mm: | 3.57 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Microphones |
| Series: | EM/BEM |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Width - in: | 0.141 in |
| Width - mm: | 3.57 mm |
| Unit Weight: | 0.002646 oz |
HOT
CMC-4012-40P
Brand:CUI Devices

CMC-4015-25L100
Brand:CUI Devices

SPW0878LR5H-1
Brand:Knowles

CMC-4013-2-SMT-TR
Brand:CUI Devices

TO-24611-000
Brand:Knowles

CMEJ-0627-42-SP
Brand:CUI Devices

SPW0690LM4H-1
Brand:Knowles

MMICT5919-00-012
Brand:TDK InvenSense

FB-BW-30335-000
Brand:Knowles

ICS-43432
Brand:TDK InvenSense
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






