Manufacturer No:CMC-4012-40P
Manufacturer:CUI Devices
Type:Microphones
Description:Microphones 2Vdc -40db Pin mount 4mm Omnidirectional
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Microphones |
| RoHS: | Details |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Impedance: | 2.2 Ohms |
| Current Rating: | 500 uA |
| Sensitivity: | - 40 dB |
| Termination Style: | Solder Pin |
| IP Rating: | - |
| Diameter: | 4 mm |
| Length: | - |
| Width: | - |
| Depth: | 1.2 mm |
| Operating Supply Voltage: | 2 V |
| Brand: | CUI Devices |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Microphones |
| Series: | CMC |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Unit Weight: | 0.005291 oz |
HOT
SPW2430HR5H-B
Brand:Knowles

CMEJ-0733-36-L050
Brand:CUI Devices

CMEJ-4618-42-L177
Brand:CUI Devices

CMM-2718AB-383161-TR
Brand:CUI Devices

ICS-40310
Brand:TDK InvenSense

CMC-4012-40P
Brand:CUI Devices

SPW0878LR5H-1
Brand:Knowles
MM20-33639-000
Brand:Knowles

MP34DT06JTR
Brand:STMicroelectronics

ICS-43432
Brand:TDK InvenSense
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






