Manufacturer No:CMEJ-0733-36-L050
Manufacturer:CUI Devices
Type:Microphones
Description:Microphones microphone 7 mm electret condenser omnidirectional 50mm Lead Wire 4.5 Vdc 36 dB sensitivity
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Microphones |
| RoHS: | Details |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Impedance: | 2.2 kOhms |
| Current Rating: | 500 uA |
| Sensitivity: | - 36 dB |
| Termination Style: | Wire Lead |
| Diameter: | 7 mm |
| Depth: | 3.3 mm |
| Operating Supply Voltage: | 4.5 V |
| Brand: | CUI Devices |
| Packaging: | Bag |
| Product Type: | Microphones |
| Series: | CMEJ-0733-36-L050 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Unit Weight: | 0.013051 oz |
HOT
CMM-3729AT-42308-TR
Brand:CUI Devices

ICS-43432
Brand:TDK InvenSense

CMI-5247TF-K
Brand:CUI Devices

CMEJ-4618-42-L120
Brand:CUI Devices

SPK0838HT4H-1-7
Brand:Knowles

MP23DB01HPTR
Brand:STMicroelectronics

FG-23329-D65
Brand:Knowles

CMC-3015-44L100
Brand:CUI Devices

CMC-6027-24L100
Brand:CUI Devices

CME-1538-100LB
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






