Manufacturer No:ICS-40730
Manufacturer:TDK
Type:MEMS Microphones
Description:MEMS Microphones Ultra-Low Noise Microphone with Differential Output
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | MEMS Microphones |
| RoHS: | Details |
| Sensitivity: | - 32 dB |
| Tolerance: | 2 dB |
| SNR - Signal to Noise Ratio: | 74 dB |
| Impedance: | - |
| Frequency Range: | 25 Hz to 20 kHz |
| Output Type: | Analog |
| Port Type: | Bottom |
| Length: | 4.72 mm |
| Width: | 3.76 mm |
| Depth: | 3.5 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | TDK InvenSense |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | MEMS Microphones |
| Shape: | Rectangular |
| Sound Pressure Level: | 124 dB |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Microphones |
| Technology: | MEMS |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Tradename: | SmartSound |
| Type: | Ultra-Low Noise Microphone |
| Unit Weight: | 0.009171 oz |
HOT
SPH6611LR5H-1
Brand:Knowles

KAS-700-0145
Brand:Knowles

SPU0410LR5H-QB
Brand:Knowles

CMC-3015-44L100
Brand:CUI Devices

KAS-700-0154
Brand:Knowles

CMM-3729AT-42316-TR
Brand:CUI Devices

CMC-4013-2-SMT-TR
Brand:CUI Devices

IM69D130V01XTSA1
Brand:Infineon Technologies

CMC-6050-40L100
Brand:CUI Devices

EA-21842-C36
Brand:Knowles
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






