Manufacturer No:INMP621ACEZ-R7
Manufacturer:TDK
Type:MEMS Microphones
Description:MEMS Microphones Wide Dynamic Range Microphone with PDM Digital Output
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | MEMS Microphones |
| RoHS: | Details |
| Series: | INMP621 |
| Sensitivity: | - 46 dB |
| SNR - Signal to Noise Ratio: | 65 dB |
| Frequency Range: | 45 Hz to 20 kHz |
| Operating Supply Current: | 1.6 mA |
| Operating Supply Voltage: | 1.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Output Type: | Digital |
| Port Type: | Bottom |
| Length: | 4 mm |
| Width: | 3 mm |
| Depth: | 1 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | TDK InvenSense |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LGA-5 |
| Product Type: | MEMS Microphones |
| Shape: | Rectangular |
| Sound Pressure Level: | 160 dB |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Microphones |
| Supply Voltage - Max: | 3.63 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.62 V |
| Technology: | MEMS |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Type: | Wide Dynamic Range Microphone |
| Unit Weight: | 0.008048 oz |
HOT
INMP510ACEZ-R7
Brand:TDK InvenSense

SPG08P4HM4H-1
Brand:Knowles

CMI-5247TF-K
Brand:CUI Devices

IM69D130V01XTSA1
Brand:Infineon Technologies

KAS-700-0154
Brand:Knowles

SPW0442HR5H-1
Brand:Knowles

CMC-3015-44L100
Brand:CUI Devices
FG-23329-P142
Brand:Knowles

CMC-6010-42L100
Brand:CUI Devices

CMC-5044TF-A
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






