Manufacturer No:CMI-1295IC-0385T
Manufacturer:CUI Devices
Type:Audio Indicators & Alerts
Description:Piezo Buzzers & Audio Indicators buzzer 12 mm x 9.5 mm deep M 3 V 85 dB Through Hole Integrated Circuit Audio Indicator
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Piezo Buzzers & Audio Indicators |
| Product: | Indicators |
| Type: | Electromagnetic |
| Sound Pressure Level: | 85 dB |
| Tone: | Single |
| Frequency: | 2.4 kHz |
| Voltage Rating: | 3 VDC |
| Current Rating: | 30 mA |
| Termination Style: | Solder Pin |
| Mounting Style: | Through Hole |
| IP Rating: | - |
| Diameter: | 12 mm |
| Dimensions: | 12 mm x 9.5 mm |
| Brand: | CUI Devices |
| Height: | 9.5 mm |
| Length: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Audio Indicators & Alerts |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Width: | - |
| Unit Weight: | 0.063493 oz |
HOT
CMS-181345-18SP-X8
Brand:CUI Devices

IM73A135V01XTSA1
Brand:Infineon Technologies

CPT-5828-108L170
Brand:CUI Devices

CMS-28588N-L152A
Brand:CUI Devices

CMS-181637-158SP-X8
Brand:CUI Devices
CMM-2718AT-3817NC-TR
Brand:CUI Devices

CMS-40504N-L152A
Brand:CUI Devices

CPS-4318-105L085
Brand:CUI Devices

CDS-4020-16
Brand:CUI Devices

CMS-151125-18S-X8
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






