Manufacturer No:ED-29689-000
Manufacturer:Knowles
Type:Speakers & Transducers
Description:Speakers & Transducers Balanced Armature Speaker
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Knowles |
| Product Category: | Speakers & Transducers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Receivers |
| Type: | Balanced Armature |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Frequency: | 800 Hz |
| Sound Pressure Level: | 128 dBA |
| Impedance: | 3.3 Ohms |
| Power Rating: | - |
| Shape: | Rectangular |
| Termination Style: | Solder Pad |
| Length: | 6.3 mm |
| Width: | 4.29 mm |
| Depth: | 3.02 mm |
| IP Rating: | - |
| Brand: | Knowles |
| Length - in: | 0.248 in |
| Length - mm: | 6.3 mm |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Speakers & Transducers |
| Series: | ED/FED |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Width - in: | 0.169 in |
| Width - mm: | 4.29 mm |
| Unit Weight: | 0.007055 oz |
HOT
ED-29689-000
Brand:Knowles
SD1209T3-A1
Brand:TDK

CDS-5715-254SP-X5
Brand:CUI Devices

ICS-41351
Brand:TDK InvenSense

CMS-160925-18SP-X8
Brand:CUI Devices

ICS-40720
Brand:TDK InvenSense

SMT-0840-T
Brand:PUI Audio

CDS-4028-16
Brand:CUI Devices

BK-26824-000
Brand:Knowles

PKHPS0013E4000-A2
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






