Manufacturer No:CES-434313-28PM-67
Manufacturer:CUI Devices
Type:Speakers & Transducers
Description:Speakers & Transducers Speaker 43.5 x 43.5 square 13mm deep PEN Nd-Fe-B w/case 2W 8? 1400Hz Panel mount
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Speakers & Transducers |
| Product: | Speakers |
| Type: | Enclosed |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Frequency: | 1.4 kHz |
| Sound Pressure Level: | 106 dBA |
| Impedance: | 8 Ohms |
| Power Rating: | 2 W |
| Shape: | Round |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Diameter: | 37 mm |
| Length: | 43.5 mm |
| Width: | 43.5 mm |
| Depth: | 13.05 mm |
| Magnet Material: | Neodymium Iron Boron (NdFeB) |
| Cone Material: | Polyethylene Naphthalate (PEN) |
| IP Rating: | IP67 |
| Brand: | CUI Devices |
| Dimensions: | 43.5 mm x 43.5 mm x 13.05 mm |
| Frequency Response: | 8 kHz |
| Height: | 13.05 mm |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Speakers & Transducers |
| Self Resonant Frequency: | 1.4 kHz |
| other: | 28 |
| Subcategory: | Audio Devices |
HOT
CDS-3646-16-SP
Brand:CUI Devices

SPU0410HR5H-PB
Brand:Knowles

GQ-30783-000
Brand:Knowles

CMS-151125-18S-X8
Brand:CUI Devices

CMS-28588N-L152A
Brand:CUI Devices

ICS-40720
Brand:TDK InvenSense

CPIM-4410-80T
Brand:CUI Devices

CMC-6035T-C1
Brand:CUI Devices

CMM-3526DB-37165-TR
Brand:CUI Devices

IM73D122V01XTMA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






