Manufacturer No:SPH0641LM4H-1
Manufacturer:Knowles
Type:MEMS Microphones
Description:MEMS Microphones Digital Multiple Performance Modes
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Knowles |
| Product Category: | MEMS Microphones |
| RoHS: | Details |
| Series: | SPH |
| Sensitivity: | - 26 dB |
| SNR - Signal to Noise Ratio: | 64.3 dB |
| Operating Supply Current: | 620 uA |
| Operating Supply Voltage: | 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Output Type: | Digital |
| Length: | 3.5 mm |
| Width: | 2.65 mm |
| Depth: | 0.98 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Knowles |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | MEMS Microphones |
| Sound Pressure Level: | 94 dB |
| other: | 5900 |
| Subcategory: | Microphones |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Tradename: | SiSonic |
| Type: | Silicon MEMS Microphone |
| Part # Aliases: | MORELLO |
| Unit Weight: | 0.006016 oz |
HOT
CMS-40504N-L152A
Brand:CUI Devices

CMS-250903-18SP-X8
Brand:CUI Devices

CMS-151103-18SP-X8
Brand:CUI Devices

AS05404PS
Brand:PUI Audio

SMT-0840-T
Brand:PUI Audio

ICS-41351
Brand:TDK InvenSense

IM70A135V01XTMA1
Brand:Infineon Technologies

CMS-171233-18SP-X8
Brand:CUI Devices

CI-32139-000
Brand:Knowles
5898
Brand:Visaton
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






