Manufacturer No:CPI-1762-90-SMT-TR
Manufacturer:CUI Devices
Type:Audio Indicators & Alerts
Description:Piezo Buzzers & Audio Indicators buzzer 17 mm 6.2 mm deep P 12 VDC 90 dB Surface Mount Audio Indicator
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Piezo Buzzers & Audio Indicators |
| Product: | Indicators |
| Type: | Piezoelectric |
| Sound Pressure Level: | 90 dB |
| Tone: | Continuous |
| Frequency: | 4 kHz |
| Voltage Rating: | 12 VDC |
| Current Rating: | 12 mA |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Diameter: | 17 mm |
| Dimensions: | 17 mm x 6.2 mm |
| Brand: | CUI Devices |
| Height: | 6.2 mm |
| Length: | - |
| Length - in: | - |
| Length - mm: | - |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Product Type: | Audio Indicators & Alerts |
| other: | 400 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Width: | - |
| Width - in: | - |
| Width - mm: | - |
| Unit Weight: | 0.081130 oz |
HOT
ICS-41351
Brand:TDK InvenSense

CMS-201437-24SP-X8
Brand:CUI Devices

GQ-30783-000
Brand:Knowles
SD1209T3-A1
Brand:TDK

ICS-41350
Brand:TDK InvenSense

ICS-40214
Brand:TDK InvenSense

CMS-150803-088S-X8
Brand:CUI Devices

CDS-4028-16
Brand:CUI Devices

CMS-181345-18S-X8
Brand:CUI Devices

GC0251K
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






