Manufacturer No:CPS-4318-105L085
Manufacturer:CUI Devices
Type:Audio Indicators & Alerts
Description:Piezo Buzzers & Audio Indicators siren 43 mm round 18 mm deep 12VDC 105dB single & fast tone 85mm wire lead
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Piezo Buzzers & Audio Indicators |
| Product: | Indicators |
| Type: | Piezoelectric |
| Sound Pressure Level: | 100 dB |
| Tone: | Continuous |
| Frequency: | 2.9 kHz |
| Voltage Rating: | 12 VDC |
| Current Rating: | 25 mA |
| Termination Style: | Wire Lead |
| Mounting Style: | Wire |
| IP Rating: | - |
| Diameter: | 43 mm |
| Dimensions: | 43 mm x 18 mm |
| Brand: | CUI Devices |
| Height: | 18 mm |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Audio Indicators & Alerts |
| other: | 40 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Unit Weight: | 0.705479 oz |
HOT
CDS-4028-16
Brand:CUI Devices

IM68A130AXTMA1
Brand:Infineon Technologies

IM70A135V01XTMA1
Brand:Infineon Technologies

CMS-160903-18S-X8
Brand:CUI Devices

CPI-137-83T
Brand:CUI Devices

CMM-3526DB-37165-TR
Brand:CUI Devices

IM69D128SV01XTMA1
Brand:Infineon Technologies

CMM-2718AB-38162W-TR
Brand:CUI Devices

CMS-321437-24SP-X8
Brand:CUI Devices

IM70D122V01XTMA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






