Manufacturer No:CES-231210-18PM
Manufacturer:CUI Devices
Type:Speakers & Transducers
Description:Speakers & Transducers Speaker 23 X 12mm rectangle 10mm deep PEEK Nd-Fe-B w/case 1W 8? 850Hz Panel mount
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Speakers & Transducers |
| Product: | Speakers |
| Type: | Enclosed |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Frequency: | 850 Hz |
| Sound Pressure Level: | 92 dBA |
| Impedance: | 8 Ohms |
| Power Rating: | 1 W |
| Shape: | Rectangular |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Length: | 24 mm |
| Width: | 13 mm |
| Depth: | 11 mm |
| Magnet Material: | Neodymium Iron Boron (NdFeB) |
| Cone Material: | Polyetheretherketone (PEEK) |
| Brand: | CUI Devices |
| Dimensions: | 24 mm x 13 mm x 11 mm |
| Frequency Response: | 20 kHz |
| Height: | 11 mm |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Speakers & Transducers |
| Self Resonant Frequency: | 850 Hz |
| other: | 90 |
| Subcategory: | Audio Devices |
HOTCMM-4030DT-26164-TR
Brand:CUI Devices

CDS-2357-32-SP
Brand:CUI Devices

CMS-321437-24SP-X8
Brand:CUI Devices

CMS-151125-18SP-X8
Brand:CUI Devices

CMS-160935-18S-X8
Brand:CUI Devices

CES-231210-18PM
Brand:CUI Devices

CES-30207-158L120-67
Brand:CUI Devices

CMS-151125-18S-X8
Brand:CUI Devices

CMS-20103-078SP
Brand:CUI Devices

CMS-201437-24SP-X8
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






