Manufacturer No:PKMCS0909E4000-R1
Manufacturer:Murata
Type:Audio Indicators & Alerts
Description:Piezo Buzzers & Audio Indicators 65 DB 4.0 KHZ
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Piezo Buzzers & Audio Indicators |
| RoHS: | Details |
| Product: | Buzzers |
| Type: | External Drive Piezoelectric |
| Sound Pressure Level: | 72 dBA |
| Tone: | Single |
| Frequency: | 4 kHz |
| Voltage Rating: | 12.5 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Dimensions: | 9 mm x 9 mm x 1.9 mm |
| Application: | Alert Beep |
| Brand: | Murata Electronics |
| Height: | 1.9 mm |
| Height - in: | 0.075 in |
| Height - mm: | 1.9 mm |
| Length: | 9 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Audio Indicators & Alerts |
| Series: | PK |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Tradename: | PIEZORINGER |
| Width: | 9 mm |
| Unit Weight: | 0.005997 oz |
HOT
CPS-5248-105PM
Brand:CUI Devices
_SPL.jpg)
CEM-1203(42)
Brand:CUI Devices
SMS-2030MS
Brand:PUI Audio

CPI-1762-90-SMT-TR
Brand:CUI Devices

GC0251K
Brand:CUI Devices

CPT-5828-108L170
Brand:CUI Devices

CMS-4021-34SP-X5
Brand:CUI Devices

CPI-137-12T
Brand:CUI Devices

CMM-3526DB-37165-TR
Brand:CUI Devices
CMM-4030DT-26165-TR
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






