Manufacturer No:CMS-4021-34SP-X5
Manufacturer:CUI Devices
Type:Speakers & Transducers
Description:Speakers & Transducers speaker 40 x 21 mm deep peek Nd-Fe-B 3 W 4 ohm 180 Hz solder pads IPX5
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Speakers & Transducers |
| Product: | Speakers |
| Type: | Speaker |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Sound Pressure Level: | 85 dB |
| Impedance: | 4 Ohms |
| Power Rating: | 3 W |
| Shape: | Rectangular |
| Termination Style: | Solder |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Diameter: | 40 mm |
| Length: | 21 mm |
| Cone Material: | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| IP Rating: | IPX5 |
| Brand: | CUI Devices |
| Dimensions: | 40 mm x 21 mm |
| Frequency Response: | 20 kHz |
| Product Type: | Speakers & Transducers |
| Self Resonant Frequency: | 180 Hz |
| Subcategory: | Audio Devices |
HOT
SMUT-1040K-TT
Brand:PUI Audio

CMS0361KLX
Brand:CUI Devices

SPH0641LM4H-1
Brand:Knowles

SMT-0840-T
Brand:PUI Audio

GC0251K
Brand:CUI Devices

ED-29689-000
Brand:Knowles
CMM-3526AT-38165-TR
Brand:CUI Devices

ICS-40720
Brand:TDK InvenSense
SD1209T3-A1
Brand:TDK

CMS-20103-078SP
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






