Manufacturer No:CBT-09427-SMT-TR
Manufacturer:CUI Devices
Type:Audio Indicators & Alerts
Description:Piezo Buzzers & Audio Indicators Buzzers
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Piezo Buzzers & Audio Indicators |
| RoHS: | Details |
| Product: | Transducers |
| Type: | Electromagnetic |
| Sound Pressure Level: | 87 dBA |
| Tone: | Buzzer |
| Frequency: | 2.73 kHz |
| Voltage Rating: | 3.6 V |
| Current Rating: | 110 mA |
| Termination Style: | Gullwing Lead |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| IP Rating: | - |
| Diameter: | 9 mm |
| Dimensions: | 10.5 mm x 10.5 mm x 2.5 mm |
| Brand: | CUI Devices |
| Height: | 2.5 mm |
| Height - in: | 0.098 in |
| Height - mm: | 2.5 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Audio Indicators & Alerts |
| other: | 800 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Unit Weight: | 0.028219 oz |
HOT_SPL.jpg)
CEM-1203(42)
Brand:CUI Devices

CMS-160935-18S-X8
Brand:CUI Devices

CPI-1762-90-SMT-TR
Brand:CUI Devices

CPI-1514-12-95T
Brand:CUI Devices

CMS-151135-18SP-X8
Brand:CUI Devices
CMM-2718AT-42358-TR
Brand:CUI Devices

CMM-2718AB-38162W-TR
Brand:CUI Devices

CDS-2357-32-SP
Brand:CUI Devices

CPS-5248-105PM
Brand:CUI Devices

MMICT3902-00-012
Brand:TDK InvenSense
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






