Manufacturer No:CMS-231137-158SP-X8
Manufacturer:CUI Devices
Type:Speakers & Transducers
Description:Speakers & Transducers speaker 23 x 11 mm 3.7 mm deep peek Nd-Fe-B 1.5 W 8 ohm 1000 Hz solder pads IPX8
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Speakers & Transducers |
| Product: | Speakers |
| Type: | Speaker |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Sound Pressure Level: | 103 dB |
| Impedance: | 8 Ohms |
| Power Rating: | 1.5 W |
| Shape: | Rectangular |
| Termination Style: | Spring Contact |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Length: | 23 mm |
| Width: | 11 mm |
| Cone Material: | Polyetheretherketone (PEEK) |
| IP Rating: | IPX8 |
| Brand: | CUI Devices |
| Dimensions: | 23 mm x 11 mm x 3.7 mm |
| Frequency Response: | 20 kHz |
| Height: | 3.7 mm |
| Product Type: | Speakers & Transducers |
| Self Resonant Frequency: | 1 kHz |
| Subcategory: | Audio Devices |
HOTCMM-4030DT-26164-TR
Brand:CUI Devices

CI-32139-000
Brand:Knowles

SPU0410HR5H-PB
Brand:Knowles

MMICT5838-00-012
Brand:TDK InvenSense

UTR-18225K-TT
Brand:PUI Audio

CMS-151135-18S-X8
Brand:CUI Devices

ICS-40638
Brand:TDK InvenSense

CMS-151125-18S-X8
Brand:CUI Devices

ICS-41351
Brand:TDK InvenSense

FC-23265-000
Brand:Knowles
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






