Manufacturer No:AS04004MR-F-WP-R
Manufacturer:PUI Audio
Type:Speakers & Transducers
Description:Speakers & Transducers SPEAKER 3.0W 4OHM 81DB 160HZ
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | PUI Audio |
| Product Category: | Speakers & Transducers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Speakers |
| Type: | Waterproof |
| Mounting Style: | Flange Mount |
| Frequency: | 160 Hz |
| Sound Pressure Level: | 81 dBA |
| Impedance: | 4 Ohms |
| Power Rating: | 3 W |
| Shape: | Round |
| Termination Style: | Solder Eyelet |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Diameter: | 40 mm |
| Depth: | 19.5 mm |
| Magnet Material: | Neodymium Iron Boron (NdFeB) |
| Cone Material: | Paper Rubber |
| IP Rating: | IP65 |
| Brand: | PUI Audio |
| Height: | 20 mm |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Speakers & Transducers |
| Series: | AS |
| Subcategory: | Audio Devices |
HOT
CMM-3526DB-37165-TR
Brand:CUI Devices

IM69D128SV01XTMA1
Brand:Infineon Technologies

CBT-09427-SMT-TR
Brand:CUI Devices

CMS-20103-078SP
Brand:CUI Devices
CMM-2718AT-42358-TR
Brand:CUI Devices

GF0506
Brand:CUI Devices

AS05404PS
Brand:PUI Audio

CMS-151135-18S-X8
Brand:CUI Devices

CDS-3646-16-SP
Brand:CUI Devices

IM73D122V01XTMA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






