Manufacturer No:CMM-4030DT-26164-TR
Manufacturer:CUI Devices
Type:MEMS Microphones
Description:MEMS Microphones microphone 4 mm x 3 mm x 1 mm MEMs omnidirectional SMT digital top 2 Vdc T&R
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | MEMS Microphones |
| RoHS: | Details |
| Sensitivity: | - 26 dB |
| SNR - Signal to Noise Ratio: | 64 dBA |
| Frequency Range: | 100 Hz to 10 kHz |
| Operating Supply Current: | 670 uA |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Port Type: | Top |
| Length: | 4 mm |
| Width: | 3 mm |
| Depth: | 1 mm |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | CUI Devices |
| Dimensions: | 3.5 mm x 2.65 mm x 0.98 mm |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | MEMS Microphones |
| Shape: | Rectangular |
| other: | 1100 |
| Subcategory: | Microphones |
| Termination Style: | SMD/SMT |
HOT
CMS-160925-18SP-X8
Brand:CUI Devices

CPIM-4410-80C
Brand:CUI Devices

CMS-160903-18S-X8
Brand:CUI Devices
5898
Brand:Visaton

CPI-1762-90-SMT-TR
Brand:CUI Devices

CPIM-4410-80Y
Brand:CUI Devices

CPS-5952-100PM
Brand:CUI Devices

BK-28507-000
Brand:Knowles

CMS-28528N-L152
Brand:CUI Devices

CMM-3424DT-26165-TR
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






