Manufacturer No:CPT-5828-108L170
Manufacturer:CUI Devices
Type:Audio Indicators & Alerts
Description:Piezo Buzzers & Audio Indicators buzzer 58.5 mm x 52.8 x 28.3 mm deep P 3-85 Vp-p 85 dB 170mm Lead Wire Audio Transducer
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Piezo Buzzers & Audio Indicators |
| Product: | Transducers |
| Type: | Piezoelectric |
| Sound Pressure Level: | 108 dB |
| Tone: | - |
| Frequency: | 2.7 kHz |
| Voltage Rating: | 85 V |
| Current Rating: | 90 mA |
| Termination Style: | Wire Lead |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Diameter: | - |
| Dimensions: | 58.5 mm x 52.8 mm x 28.3 mm |
| Brand: | CUI Devices |
| Height: | 28.3 mm |
| Length: | 58.5 mm |
| Length - mm: | 58.5 mm |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Audio Indicators & Alerts |
| other: | 30 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Width: | 52.8 mm |
| Width - mm: | 52.8 mm |
| Unit Weight: | 1 oz |
HOT
MMICT5838-00-012
Brand:TDK InvenSense
SPM0687LR5H-1
Brand:Knowles

CPS-4318-105L085
Brand:CUI Devices

IM70D122V01XTMA1
Brand:Infineon Technologies

ED-29689-000
Brand:Knowles

CPI-1762-90-SMT-TR
Brand:CUI Devices

IM67D130AXTSA2
Brand:Infineon Technologies

CDS-2357-32-SP
Brand:CUI Devices

CMS-402811-28SP
Brand:CUI Devices

WBFK-33649-000
Brand:Knowles
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






