Manufacturer No:IM72D128V01XTMA1
Manufacturer:Infineon
Type:MEMS Microphones
Description:MEMS Microphones
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | MEMS Microphones |
| RoHS: | Details |
| Sensitivity: | - 36 dBFS |
| SNR - Signal to Noise Ratio: | 72 dBA |
| Operating Supply Voltage: | 1.6 V to 3.6 V |
| Port Type: | Bottom |
| Length: | 4 mm |
| Width: | 3 mm |
| Depth: | 1.2 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Dimensions: | 4 mm x 3 mm x 1.2 mm |
| Product Type: | MEMS Microphones |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Microphones |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.62 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Type: | MEMS microphone |
| Part # Aliases: | IM72D128V01 SP005738480 |
HOT
CPI-1762-90-SMT-TR
Brand:CUI Devices

RAB-32066-000
Brand:Knowles

ASE05008MS-LWC60
Brand:PUI Audio

CES-231210-18PM
Brand:CUI Devices

VEK-H-30108-000
Brand:Knowles

CMS-20103-078SP
Brand:CUI Devices

CMS-250903-18SP-X8
Brand:CUI Devices

SMUT-1040K-TT
Brand:PUI Audio

CDS-2357-32-SP
Brand:CUI Devices

CMM-2718AB-38164W-TR
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






