Manufacturer No:CMS-150803-088S-X8
Manufacturer:CUI Devices
Type:Speakers & Transducers
Description:Speakers & Transducers speaker 15 x 8 mm 3 mm deep peek Nd-Fe-B .8 W 8 ohm 1200 Hz spring contacts IPX8
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Speakers & Transducers |
| Product: | Speakers |
| Type: | Speaker |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Sound Pressure Level: | 93 dB |
| Impedance: | 8 Ohms |
| Power Rating: | 800 mW |
| Shape: | Rectangular |
| Termination Style: | Spring Contact |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Length: | 15 mm |
| Width: | 8 mm |
| Cone Material: | Polyetheretherketone (PEEK) |
| IP Rating: | IPX8 |
| Brand: | CUI Devices |
| Dimensions: | 15 mm x 8 mm x 3 mm |
| Frequency Response: | 20 kHz |
| Height: | 3 mm |
| Product Type: | Speakers & Transducers |
| Self Resonant Frequency: | 1.2 kHz |
| Subcategory: | Audio Devices |
HOT
SPH0641LM4H-1
Brand:Knowles

ICS-40800
Brand:TDK InvenSense

CES-30207-158L120-67
Brand:CUI Devices

CES-603318-24PM
Brand:CUI Devices

IM67D120AXTSA1
Brand:Infineon Technologies

CMS-405-158N-67
Brand:CUI Devices

CPIM-4410-80V
Brand:CUI Devices

IM68A130AXTMA1
Brand:Infineon Technologies

GF0506
Brand:CUI Devices

VEK-H-30108-000
Brand:Knowles
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






