Manufacturer No:SMT-0840-T
Manufacturer:PUI Audio
Type:Speakers & Transducers
Description:Speakers & Transducers TRANSDUCER 5Vop 100DB 4000HZ
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | PUI Audio |
| Product Category: | Speakers & Transducers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Transducers |
| Type: | Electromechanical |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Sound Pressure Level: | 100 dBA |
| Shape: | Rectangular |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Length: | 8.5 mm |
| Width: | 8.5 mm |
| Brand: | PUI Audio |
| Current Rating: | 150 mA |
| Dimensions: | 8.5 mm x 8.5 mm x 4 mm |
| Height: | 4 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Product Type: | Speakers & Transducers |
| Self Resonant Frequency: | 4 kHz |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Voltage Rating: | 5 V |
HOT
CDS-4020-16
Brand:CUI Devices
AS07708PS-7-WR-R
Brand:PUI Audio

CDS-2844-32-SP
Brand:CUI Devices

IM73A135V01XTSA1
Brand:Infineon Technologies

ED-29689-000
Brand:Knowles

IM73D122V01XTMA1
Brand:Infineon Technologies

CPI-2207-95-SMT-TR
Brand:CUI Devices

CMS-181637-158SP-X8
Brand:CUI Devices

CES-703316-28PM
Brand:CUI Devices

CMC-4015-40L170
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






