Manufacturer No:ICS-40214
Manufacturer:TDK
Type:MEMS Microphones
Description:MEMS Microphones Analog Microphone with Very High Dynamic Range
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | MEMS Microphones |
| RoHS: | Details |
| Series: | ICS |
| Sensitivity: | - 38 dBV |
| SNR - Signal to Noise Ratio: | 66 dBA |
| Impedance: | 190 Ohms |
| Frequency Range: | 35 Hz to 20 kHz |
| Operating Supply Current: | 165 uA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Output Type: | Analog |
| Length: | 3.5 mm |
| Width: | 2.65 mm |
| Depth: | 0.726 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | TDK InvenSense |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LGA-5 |
| Product Type: | MEMS Microphones |
| Shape: | Rectangular |
| Sound Pressure Level: | 160 dB |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Microphones |
| Supply Voltage - Max: | 3.63 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.65 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Tradename: | SmartSound |
HOT
ICS-40638
Brand:TDK InvenSense

CMI-1295IC-0385T
Brand:CUI Devices

IM67D130AXTSA2
Brand:Infineon Technologies

CMR-4015-44-SP
Brand:CUI Devices
CMM-2718AT-3817NC-TR
Brand:CUI Devices

IM73A135V01XTSA1
Brand:Infineon Technologies

CMS-405-158N-67
Brand:CUI Devices

CPT-9019A-SMT-TR
Brand:CUI Devices

CMS-250903-18SP-X8
Brand:CUI Devices

SPH0690LM4H-1
Brand:Knowles
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






