Manufacturer No:GW.40.2153
Manufacturer:Taoglas
Type:2.4GHz Antenna - 2.4GHz 5GHz Bluetooth WiFi WLAN Zigbee
Description:Antennas 2dBi 2.4/5.0-5.8GHz Dipole Antenna RP-SMA(M) Hinged 90 degree
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Taoglas |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | 2.4GHz Antenna - 2.4GHz 5GHz Bluetooth WiFi WLAN Zigbee |
| Product: | Modules |
| Minimum Frequency: | 2.4 GHz |
| Maximum Frequency: | 5.85 GHz |
| Gain: | 4.39 dBi |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Power Rating: | 2 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Electrical Type: | Dipole |
| Number of Bands: | 2 Band |
| Termination Style: | Connector |
| Antenna Connector Type: | SMA Male |
| IP Rating: | IP65 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Taoglas |
| Polarization: | Linear |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Antennas |
HOT
FTRA6171M6PBN-001
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas

FXR.2525.A.dg
Brand:Taoglas

MEA-3L-SMA-LP
Brand:Maxtena

ANT-LPC-FPC-150
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

FXR.4030.A.dg
Brand:Taoglas

TGX.04.A.001
Brand:Taoglas

FXR.4040.A
Brand:Taoglas

SRFL064-150
Brand:Antenova

FXC.30.A.dg
Brand:Taoglas

FXR.2020.A.dg
Brand:Taoglas
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






