Manufacturer No:W6114B0100
Manufacturer:Pulse
Type:
Description:Antennas 617-7125MHz 3W 50Ohms Blk
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Pulse |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product: | PCB Antennas |
| Minimum Frequency: | 617 MHz |
| Maximum Frequency: | 7.125 GHz |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Power Rating: | 3 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Number of Bands: | 6 Band |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Length: | 224.4 mm |
| Width: | 20.4 mm |
| Height: | 0.15 mm |
| Cable Type: | 1.13 mm Coax |
| Series: | W6114 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Pulse Electronics |
| Cable Length: | 100 mm |
| Frequency: | 617 MHz to 960 MHz 1427 MHz to 2690 MHz 3300 MHz to 4200 MHz 4400 MHz to 5000 MHz 5150 MHz to 5925 MHz 6000 MHz to7125 MHz |
| Frequency Range: | 617 MHz to 7.125 GHz |
| Polarization: | Linear |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Antennas |
HOT
ANT-450-HSW-TNC
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

M1227HCT-TNC-G
Brand:Maxtena

MEA-5GNR-UWB-SMA
Brand:Maxtena

SR4L069
Brand:Antenova

W6114B0100
Brand:Pulse Electronics

219264-0001
Brand:Molex

FXR.4030.A.dg
Brand:Taoglas
ANT-W63-FPC-LH100UF
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

FXR.2020.52.0075X.A.dg
Brand:Taoglas

MEA-3L-SMA-LP
Brand:Maxtena
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






