Manufacturer No:MEA-5GGG-SMA-SM
Manufacturer:Maxtena
Type:GNSS Antennas - GPS GLONASS Galileo Beidou
Description:Antennas 5GNR and GPS/GLONASS Screw Mount
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Maxtena |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | GNSS Antennas - GPS GLONASS Galileo Beidou |
| Product: | Outdoor Antennas |
| Type: | GPS/GLONASS Antenna |
| Minimum Frequency: | 617 MHz |
| Maximum Frequency: | 5.925 GHz |
| Gain: | 1.1 dB 1.2 dB 1.9 dB 3.6 dB |
| Impedance: | 50 Ohms |
| VSWR: | 3 |
| Power Rating: | 35 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Number of Bands: | 4 Band |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Antenna Connector Type: | SMA-Male |
| Length: | 81 mm |
| IP Rating: | IP67 IP69 |
| Cable Type: | LL100 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Maxtena |
| Cable Length: | 300 mm |
| Polarization: | Linear |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Antennas |
| Part # Aliases: | 100-00244-01 |
HOT
A10340H
Brand:Antenova
ANT-2.4-FPC-LV100UF
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

ANT-450-HSW-NP
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

MEA-1621-CM
Brand:Maxtena

ANT-2.4-WRT-MON-MHF4
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

MEA-5GNR-UWB-SMA
Brand:Maxtena
TG.31.8113
Brand:Taoglas

FXC.40.A.dg
Brand:Taoglas

GPDF357B
Brand:Taoglas

M1227HCT-SMA-GN
Brand:Maxtena
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






