Manufacturer No:W3961B0100
Manufacturer:Pulse
Type:IoT Antennas - LPWAN LoRaWAN Sigfox NB-IoT
Description:Antennas Ant FPC 3.55-3.98GHz 100mm Cable 50Ohms
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Pulse |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | IoT Antennas - LPWAN LoRaWAN Sigfox NB-IoT |
| Product: | Indoor Antennas |
| Type: | FPC Antenna |
| Minimum Frequency: | 3.55 GHz |
| Maximum Frequency: | 3.98 GHz |
| Mechanical Style: | Rectangular |
| Gain: | 4.5 dBi |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Power Rating: | 3 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Electrical Type: | Dipole |
| Number of Bands: | 1 Band |
| Mounting Style: | Adhesive Mount |
| Termination Style: | Connector |
| Antenna Connector Type: | U.FL |
| Length: | 25.1 mm |
| Width: | 9.1 mm |
| Cable Type: | 100 mm Coax |
| Series: | W3961 |
| Brand: | Pulse Electronics |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Antennas |
HOT
FTRA6171M6PBN-001
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas

955181009
Brand:TE Connectivity / Hirschmann
GW.40.2153
Brand:Taoglas

FXC.24.A.dg
Brand:Taoglas

A10340H
Brand:Antenova

M1227HCT-SMA-GN
Brand:Maxtena
TGX.04.W.A.001
Brand:Taoglas

FXC.35.A
Brand:Taoglas

MEA-2500-LP-SM-LoRa
Brand:Maxtena

ANT-W63WS5-RPS
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






