Manufacturer No:P31407-M1
Manufacturer:Amphenol
Type:AC Power Cords
Description:AC Power Cords Power RCPT male 12AWG .5 NPT thrd 1m
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | AC Power Cords |
| RoHS: | Details |
| Type: | AC Power Cord |
| Wire Gauge - AWG: | 12 AWG |
| Cable Length: | 1 m |
| Current Rating: | 25 A |
| Voltage Rating: | 600 V |
| Jacket Color: | Gray |
| Brand: | Amphenol SINE Systems |
| Conductor Color Coding: | Black Green-Yellow |
| Maximum Operating Temperature: | + 90 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | AC Power Cords |
| Series: | PowerBOSS M29 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Cords |
| Tradename: | PowerBOSS |
| Unit Weight: | 11.456136 oz |
HOT
PC-ATLK030M
Brand:Bel

1300000017
Brand:Molex
1300830210
Brand:Molex
RP34L-5PA-2SC(1857)(71)
Brand:Hirose Connector

IL13P-S-C14-UC-3100-200
Brand:Schaffner

P29018-M5
Brand:Amphenol SINE Systems

1300830228
Brand:Molex

P28976-M10
Brand:Amphenol SINE Systems
HFE/C19-U-O
Brand:TDK-Lambda

P29022-M2
Brand:Amphenol SINE Systems
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






