Manufacturer No:17001A 10 B1
Manufacturer:Volex
Type:AC Power Cords
Description:AC Power Cords 16AWG 13A SJT 3FT (.91m) BLACK
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Volex |
| Product Category: | AC Power Cords |
| RoHS: | Details |
| Region: | North America |
| Type: | AC Power Cord |
| Receptacle: | IEC-320-C13 |
| Plug: | NEMA 5-15P |
| Wire Gauge - AWG: | 16 AWG |
| Cable Length: | 3 ft |
| Current Rating: | 13 A |
| Voltage Rating: | 125 V |
| Shielding: | Unshielded |
| Jacket Color: | Black |
| Brand: | Volex |
| Power Rating: | 1.625 kW |
| Product Type: | AC Power Cords |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Power Cords |
| Unit Weight: | 5 oz |
HOT1300830200
Brand:Molex
RP34L-5PA-2SC(1857)(71)
Brand:Hirose Connector

IL13-US1-SVT-3100-183
Brand:Schaffner

AC-C13 AU
Brand:CUI Devices

381002-D01
Brand:Qualtek

FCB-3029-ULX
Brand:Terasic Technologies
P29844-M10
Brand:Amphenol SINE Systems
1702002605
Brand:Advantech

P29022-M2
Brand:Amphenol SINE Systems

3-133-825
Brand:Schurter
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






