Manufacturer No:AC-C13 JP
Manufacturer:CUI Devices
Type:AC Power Cords
Description:AC Power Cords AC Cord Japan IEC320-C13 for C14 inlet 0.75MM/3 VCTF 6 Black RoHS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | AC Power Cords |
| RoHS: | Details |
| Region: | Japan |
| Type: | AC Power Extension Cord |
| Receptacle: | IEC-320-C13 |
| Plug: | IEC-320-C14 |
| Cable Length: | 1.8 m |
| Current Rating: | 7 A |
| Voltage Rating: | 125 V |
| Shielding: | Unshielded |
| Jacket Color: | Black |
| Brand: | CUI Devices |
| Conductor Color Coding: | Black Green-Yellow White |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | AC Power Cords |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Power Cords |
| Unit Weight: | 6.172943 oz |
HOT
223-00007
Brand:Laird Connectivity

P29018-M5
Brand:Amphenol SINE Systems
AC06C05UK
Brand:Intel

P31407-M1
Brand:Amphenol SINE Systems

PC-ASLK010M
Brand:Bel

1300000077
Brand:Molex

IF13-US3-H05-3100-WF-200
Brand:Schaffner
AC06C13UK
Brand:Intel

IL13P-S-C14-UC-3100-200
Brand:Schaffner

1300000073
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






