Manufacturer No:312007-01
Manufacturer:Qualtek
Type:AC Power Cords
Description:AC Power Cords SJT 3X18 BLK 6 7" 125V 10A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Qualtek |
| Product Category: | AC Power Cords |
| RoHS: | Details |
| Region: | North America |
| Type: | AC Power Cord |
| Receptacle: | IEC-320-C13 |
| Plug: | NEMA 5-15P |
| Wire Gauge - AWG: | 18 AWG |
| Cable Length: | 2 m |
| Current Rating: | 10 A |
| Voltage Rating: | 125 V |
| Shielding: | Unshielded |
| Jacket Color: | Black |
| Brand: | Qualtek |
| Conductor Color Coding: | Brown Blue Green-Yellow |
| Power Rating: | 1.25 kW |
| Product Type: | AC Power Cords |
| other: | 75 |
| Subcategory: | Power Cords |
| Unit Weight: | 8.361702 oz |
HOT
3-133-824
Brand:Schurter

P29018-M10
Brand:Amphenol SINE Systems

3-135-930
Brand:Schurter

1300030020
Brand:Molex
1300830191
Brand:Molex

IL13-US1-SVT-3100-183
Brand:Schaffner

AC-C13 JP
Brand:CUI Devices

3-133-825
Brand:Schurter

1300910094
Brand:Molex

1300030060
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






