Manufacturer No:RP34L-5PA-2SC(1857)(71)
Manufacturer:Hirose Electric
Type:AC Power Cords
Description:AC Power Cords 2P PLUG ASBLY FEM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Hirose Electric |
| Product Category: | AC Power Cords |
| RoHS: | Details |
| Region: | North America |
| Type: | AC Power Cord |
| Receptacle: | Terminal Crimp |
| Plug: | RP34L |
| Wire Gauge - AWG: | 18 AWG |
| Cable Length: | 1.8 m |
| Current Rating: | 5 A |
| Voltage Rating: | 30 V |
| Shielding: | Shielded |
| Jacket Color: | Black |
| Brand: | Hirose Connector |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | -25 C |
| Product Type: | AC Power Cords |
| Series: | RP34L |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Cords |
| Part # Aliases: | 113-5153-3-71 |
| Unit Weight: | 1.844828 oz |
HOT
PC-BCK006F
Brand:Bel

PC-BCK005F
Brand:Bel

PC-ABK010F
Brand:Bel

381002-D01
Brand:Qualtek

1300000097
Brand:Molex

3-133-828
Brand:Schurter

350049-LD01
Brand:Qualtek

6051.2037
Brand:Schurter

312019-01
Brand:Qualtek
1300830210
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






