Manufacturer No:312126-01
Manufacturer:Qualtek
Type:AC Power Cords
Description:AC Power Cords SJT PWR CORD 18AWG 125V 10A BLACK
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Qualtek |
| Product Category: | AC Power Cords |
| RoHS: | Details |
| Region: | North America |
| Type: | AC Power Cord |
| Receptacle: | IEC-320-C13 |
| Plug: | NEMA 5-15P |
| Wire Gauge - AWG: | 18 AWG |
| Cable Length: | 3.7 m |
| Current Rating: | 10 A |
| Voltage Rating: | 125 V |
| Shielding: | Unshielded |
| Jacket Color: | Black |
| Brand: | Qualtek |
| Conductor Color Coding: | Brown Blue Green-Yellow |
| Power Rating: | 1.25 kW |
| Product Type: | AC Power Cords |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Power Cords |
| Unit Weight: | 12.368215 oz |
HOT
PC-BCK005F
Brand:Bel
1300830210
Brand:Molex

6051.2037
Brand:Schurter

P29018-M2
Brand:Amphenol SINE Systems

P29022-M2
Brand:Amphenol SINE Systems
1702002605
Brand:Advantech

1300030020
Brand:Molex

PC-ABK010M
Brand:Bel

PC-ATLK030M
Brand:Bel
1300830200
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






