Manufacturer No:ADRF5534BCPZN
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:RF Front End
Description:RF Front End 3.1 GHz to 4.2 GHz Receiver Front end
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | RF Front End |
| RoHS: | Details |
| Type: | Front-End ICs |
| Operating Frequency: | 3.1 GHz to 4.2 GHz |
| NF - Noise Figure: | 1.3 dB |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Operating Supply Current: | 120 mA |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LFCSP-24 |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Analog Devices |
| Gain: | 35.5 dB |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| P1dB - Compression Point: | 45 dBm |
| Product Type: | RF Front End |
| Series: | ADRF5534 |
| other: | 750 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
| Technology: | Si |
HOT
QPA3246
Brand:Qorvo
ADL6337ACCZB
Brand:Analog Devices

ADPA1122AEHZ
Brand:Analog Devices

QPA1724
Brand:Qorvo

ZX76-50G-30-V+
Brand:Mini-Circuits

ADL8106ACEZ
Brand:Analog Devices

MAAP-011341-TR1000
Brand:MACOM
FW-1A+
Brand:Mini-Circuits
UNAT-12A+
Brand:Mini-Circuits

ST25R3916-AQET
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






