Manufacturer No:FW-2A+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:Attenuators
Description:Attenuators 2 dB Fixed Attenuator DC - 12000 MHz 50?
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | Attenuators |
| RoHS: | Details |
| Package / Case: | FF704 |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Maximum VSWR: | 1.5 |
| Technology: | Si |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Attenuation: | 2 dB |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Packaging: | Bulk |
| Power Rating: | 2 W |
| Product Type: | Attenuators |
| Series: | FW |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
| Tolerance: | 0.3 dB |
| Type: | Coaxial Fixed Attenuator |
| Typical Attenuation: | 2 dB |
HOT
ADRF5049BCCZN
Brand:Analog Devices

CMD307P3
Brand:Qorvo
QPA9442TR13
Brand:Qorvo

QM42500SR
Brand:Qorvo

QPF5005
Brand:Qorvo
ADL6337ACCZB
Brand:Analog Devices

QPA9122MTR7
Brand:Qorvo

PMA3-34GLN+
Brand:Mini-Circuits

MAAP-011341-TR1000
Brand:MACOM
HAT-3A+
Brand:Mini-Circuits
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






