Manufacturer No:AVA-5R183+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:RF Amplifier
Description:RF Amplifier SMT Gain Block 500 MHz - 18 GHz 50 Ohm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | RF Amplifier |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | QFN-20 |
| Type: | Low Noise Amplifiers |
| Technology: | GaAs |
| Operating Frequency: | 500 MHz to 18 GHz |
| P1dB - Compression Point: | 6.8 dBm |
| Gain: | 15.3 dB |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| NF - Noise Figure: | 5.4 dB |
| OIP3 - Third Order Intercept: | 27.9 dBm |
| Operating Supply Current: | 85 mA |
| Series: | AVA |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Input Return Loss: | 20 dB |
| Isolation dB: | 40.5 dB |
| Pd - Power Dissipation: | 400 mW |
| Product Type: | RF Amplifier |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
HOT
ADPA1122AEHZ
Brand:Analog Devices

ADL8107ACPZN
Brand:Analog Devices

CC2652RSIPMOTR
Brand:Texas Instruments

ADL8106ACEZ
Brand:Analog Devices
HAT-30A+
Brand:Mini-Circuits

MAAP-011341-TR1000
Brand:MACOM
ZX60-83MP-S+
Brand:Mini-Circuits
MASW-011152-TR0500
Brand:MACOM
AVA-0233LN+
Brand:Mini-Circuits
VAT-10A+
Brand:Mini-Circuits
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






