Manufacturer No:SKY55951-11
Manufacturer:Skyworks
Type:RF Front End
Description:RF Front End GNSS L1 + L5 FEM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Skyworks |
| Product Category: | RF Front End |
| RoHS: | Details |
| Type: | RF Front End |
| Operating Frequency: | 1.559 GHz to 1.189 GHz |
| NF - Noise Figure: | 1.5 dB |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V |
| Operating Supply Current: | 1 mA |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Brand: | Skyworks Solutions Inc. |
| Gain: | 17 dB |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| P1dB - Compression Point: | - 29 dBm |
| Product Type: | RF Front End |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
HOT
CC2652RSIPMOTR
Brand:Texas Instruments

ZMIQ-653H-E+
Brand:Mini-Circuits
QPL1240SR
Brand:Qorvo

CMD315C4
Brand:Qorvo

ZX60-6013E-S+
Brand:Mini-Circuits
UNAT-3A+
Brand:Mini-Circuits

MAAP-011341-TR1000
Brand:MACOM
ZHL-2-8-S+
Brand:Mini-Circuits

ST25R3916-AQET
Brand:STMicroelectronics

QPF4658SR
Brand:Qorvo
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






