Manufacturer No:QPA4346D
Manufacturer:Qorvo
Type:RF Amplifier
Description:RF Amplifier 37.5-42.5 GHz 6W PA Die
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Qorvo |
| Product Category: | RF Amplifier |
| Shipping Restrictions: |
This product may require additional documentation to export from the United States.
|
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 4.2 mm x 5 mm |
| Type: | General Purpose Amplifiers |
| Technology: | GaN |
| Operating Frequency: | 37.5 GHz to 42.5 GHz |
| Gain: | 16 dB |
| Operating Supply Voltage: | 24 V |
| Operating Supply Current: | 140 mA |
| Series: | QPA4346D |
| Brand: | Qorvo |
| Product Type: | RF Amplifier |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
HOT
ADRF5301BCCZN
Brand:Analog Devices

AVA-2183+
Brand:Mini-Circuits

VAT-6A+
Brand:Mini-Circuits

BW-S10-2W263A+
Brand:Mini-Circuits

QPA3246
Brand:Qorvo

QPC2110SR
Brand:Qorvo

ADRF5049BCCZN
Brand:Analog Devices

QPA3908SR
Brand:Qorvo

QPA1724
Brand:Qorvo
QPC8019QTR13
Brand:Qorvo
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






