Manufacturer No:ZHL-2425-250X+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:RF Amplifier
Description:RF Amplifier High Power Amplifier 2400 - 2500 MHz 50 Ohm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | RF Amplifier |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Type: | Power Amplifiers |
| Technology: | Si |
| Operating Frequency: | 2.4 GHz to 2.5 GHz |
| Gain: | 42 dB |
| Operating Supply Voltage: | 24 V to 40 V |
| Operating Supply Current: | 18 A |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Series: | ZHL |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Pd - Power Dissipation: | 300 W |
| Product Type: | RF Amplifier |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
HOT
PMA2-162LNA+
Brand:Mini-Circuits

MAAD-011036-TR0500
Brand:MACOM

QM42500SR
Brand:Qorvo

CMD315C4
Brand:Qorvo
VAT-10A+
Brand:Mini-Circuits
AVA-0233LN+
Brand:Mini-Circuits
QPC8019QTR13
Brand:Qorvo

QPA2640T
Brand:Qorvo

CMD328K3
Brand:Qorvo

QPF4658SR
Brand:Qorvo
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






