Manufacturer No:QPA0001
Manufacturer:Qorvo
Type:RF Amplifier
Description:RF Amplifier X-Band 2W self bias 4x3mm QFN
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Qorvo |
| Product Category: | RF Amplifier |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Type: | Driver Amplifiers |
| Technology: | GaN |
| Operating Frequency: | 8.5 GHz to 10.5 GHz |
| Gain: | 33 dB |
| Operating Supply Voltage: | 16 V |
| Operating Supply Current: | 55 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Qorvo |
| Development Kit: | QPA0001EVB01 |
| Input Return Loss: | 12 dB |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Product Type: | RF Amplifier |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
HOT
QPF4632TR13
Brand:Qorvo

ZMIQ-653H-E+
Brand:Mini-Circuits
QPL1240SR
Brand:Qorvo

CMD317C4
Brand:Qorvo

CC2652RSIPMOTR
Brand:Texas Instruments

PMA3-15453+
Brand:Mini-Circuits

QPF4658SR
Brand:Qorvo

CMD328K3
Brand:Qorvo

CMD316C3
Brand:Qorvo

CMD244K5
Brand:Qorvo
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






