Manufacturer No:ZHL-1-2W+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:RF Amplifier
Description:RF Amplifier BROADBAND AMPL / BNC RoHS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | RF Amplifier |
| RoHS: | Details |
| Type: | Gain Block Amplifiers |
| Operating Frequency: | 5 MHz to 500 MHz |
| P1dB - Compression Point: | 33 dBm |
| Gain: | 29 dB |
| Operating Supply Voltage: | 24 V |
| NF - Noise Figure: | 7 dB |
| OIP3 - Third Order Intercept: | 44 dBm |
| Operating Supply Current: | 900 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Series: | ZHL |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Pd - Power Dissipation: | 2 W |
| Product Type: | RF Amplifier |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
HOTQPA0812
Brand:Qorvo
ZHL-2-8-S+
Brand:Mini-Circuits

ADPA1122AEHZ
Brand:Analog Devices
ADL6337ACCZB
Brand:Analog Devices
BW-20N250W+
Brand:Mini-Circuits
QPL1163SR
Brand:Qorvo
VAT-20A+
Brand:Mini-Circuits
UNAT-12A+
Brand:Mini-Circuits

CMD271P3
Brand:Qorvo

CMD315C4
Brand:Qorvo
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






