Manufacturer No:PMA2-252LNA+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:RF Amplifier
Description:RF Amplifier SMT Low Noise Amplifier 1.5 - 2.5 GHz 50 Ohm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | RF Amplifier |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SMT-8 |
| Type: | Low Noise Amplifiers |
| Technology: | Si |
| Operating Frequency: | 1.5 GHz to 2.5 GHz |
| P1dB - Compression Point: | 7.8 dBm |
| Gain: | 17.6 dB |
| Operating Supply Voltage: | 4 V |
| NF - Noise Figure: | 0.8 dB |
| OIP3 - Third Order Intercept: | 30 dBm |
| Operating Supply Current: | 57 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | PMA2 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Input Return Loss: | 21.3 dB |
| Isolation dB: | 37.4 dB |
| Pd - Power Dissipation: | 550 mW |
| Product Type: | RF Amplifier |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
HOT
MAAL-011181-TR0500
Brand:MACOM

ADL8107ACPZN
Brand:Analog Devices

MAAP-011341-TR1000
Brand:MACOM

QPA1009
Brand:Qorvo
QM33120WTR13
Brand:Qorvo

QPF4632TR13
Brand:Qorvo
QPA0812
Brand:Qorvo

VAT-6A+
Brand:Mini-Circuits
UNAT-12A+
Brand:Mini-Circuits

QM42500SR
Brand:Qorvo
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






